سردار سلیمانی: ایران در سدسازی و تربیت مهندس حائز رتبه‌های برتر جهانی است


13980420000572_Test_PhotoNبه گزارش وصل نیوز ، سردار غلامرصا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان ضمن عرض تبریک دهه فجر و با بیان اینکه در شهری صحبت می‌کنم که مظهر روحیه انقلابی و استکبار ستیزی در مهین اسلامی محسوب می‌شود، اظهار داشت: رشادت‌های زیادی در دوران انقلاب و در دفاع مقدس از مردمان این  استان دیده‌ایم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مردم زنجان و مسوولان این استان برای اعتلای نظام مقدس جمهوری مجاهدت‌های فراوانی را کرده‌اند، افزود: از همکاری دستگاه‌های مختلف استان با بسیج و سپاه که وظیفه خدمت‌رسانی دارند، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ دستاوردهای فراوانی از جمله ساقط شدن رژیم پهلوی و خارج شدن ایران عزیز از سلطه امریکا را در پی داشت، افزود: کشور ما گفتمان جدید و جذابی را در دنیا آغاز کرده است که مورد توجه همه جهانیان قرار گرفته و از این رو نظام سلطه در تلاش است که این روند را متوقف کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه با اشاره به افتتاح ۴۴۲ پروژه محرومیت‌زدایی توسط سپاه و بسیج گفت: ظرفیت‌هایمان در برابر حل مشکلاتمان بسیار است و نرم‌افزار‌های جدیدی را باید برای حل مشکلات تدارک ببینیم و با روحیه بسیجی با مشکلات روبه رو شویم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه با عملیات جهادی و اقدامات عملی و با همدلی و هم‌افزایی می‌توانیم بر مشکلات در حوزه‌های مختلف فایق آییم، افزود: در زمینه اعتلای بهره‌وری محصولات کشاورزی و خودکفایی در گوشت قرمز و … توافقات جدی با وزارت جهاد کشاورزی منعقد کرده‌ایم.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی با رهبری فرزانه هندسه قدرت و نیز مفهوم قدرت را در دنیا تغییر داده است، افزود: امروز با وجود سنگ‌اندازی‌ها، تجزیه طلبی‌ها و فتنه‌ها و تحریم‌های وحشیانه علیه ایران عزیزمان، با اقتدار تمام ایستاده‌ایم و همه اقدامات دشمن به دلیل این است که ملت ایران کار‌های بزرگی کرده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دهه فجر دهه شعف برانگیز و شادی آور برای همه مسلمانان و دلسوختگان جهان است، اظهار کرد: هم اکنون شرایط ملت ایران قابل مقایسه با دوران رژیم پهلوی نیست، امروز ایران را باید با کشورهای پیشرفته اروپایی مقایسه کرد و آمارهایی که از سوی مراجع بین المللی هم منعکس شده در این زمینه در دسترس همه است.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب و با بیان اینکه امروز ما تصاویر ماهواره ای بومی در اختیار داریم، ادامه داد: ایران اسلامی اکنون به فناوری پرتاب ماهواره مجهز شده است. یک روزی انگلیس و آمریکا تعیین می‌کردند که ما باید در قبال انتظارات آنان چه نقشی را ایفا کنیم، ولی امروز قدرت دفاعی و نظامی کشور با آن دوران قابل مقایسه نیست.

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروز ایران دومین قدرت سد سازی دنیا و سومین رتبه تربیت مهندس را دارد، تصریح کرد: در ریشه کنی بی‌سوادی نیز از میزان ۳۸ درصد جمعیت باسواد در پیش از انقلاب به بیش از ۹۵ درصد رسیده‌ایم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در زمینه بهداشت و درمان، انژری، فناوری‌های مخابراتی و راه‌های ارتباطی نیز به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته‌ایم، اظهار داشت: ظرفیت ملت ایران بسیار زیاد است و لازم است با هوشمندی و اقدمات انقلابی و بسیج ظرفیت ها تلاش مضاعفی را برای حرکت رو جلو داشته داشتیم. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید