کار اصلی سردار سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد که قلب سیاست خارجی ما دفاع از منافع حیاتی ما و در درجه دوم تهاجم سیاسی به قلب سیاست خارجی دشمنان ما است.


13980204000396_Test_PhotoNبه گزارش وصل نیوز ، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش گرامی‌داشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در محل وزارت خارجه برگزار شد،گفت: در دنیای امروز یک درهم‌تنیدگی و ادغام بین جنگ و صلح وجود دارد و معمولاً فضای سیاست خارجی کشورها و روابط بین آن‌ها حالتی غیر بومی دارد.

وی افزود: گاهی دوستی‌ها و دشمنی‌ها، توأمان می‌شود درحالی‌که معمولاً دستگاه سیاست خارجی یک کشور، نهادی است برای تعامل؛ اما گاهی الگوهای مخاصمه و تعامل غلبه می‌کند و به‌نظر من ماهیت اصلی عمل دستگاه دیپلماسی کشور ما بیشتر از جنس جهاد و در فضای تقابل اتفاق می‌افتد یعنی قلب سیاست خارجی ما در درجه اول دفاع دیپلماتیک از منافع حیاتی ما است و در درجه دوم، یک تهاجم سیاسی به قلب سیاست خارجی دشمنان ما است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این فضای غالب و مسلط، رفتار ما را در سیاست خارجی شکل می‌دهد به این دلیل که ما متعهدان متحد اندکی داریم و مجبور هستیم که در فضای این آرایش سخت جهانی، یک پیکار مستمر دیپلماتیک را در قاعده یک جنگ جهانی مدیریت کنیم. بنابراین عمل شما در سیاست خارجی دقیقاً یک جهاد مقدس است و از این نظر می‌توان شما دوستان را افسران پرافتخار این عرصه نام‌گذاری کرد.

ماجرای نجات دشمن از غرق شدن در باتلاق توسط شهید سلیمانی

سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در یک صحنه ای دیدم سردار سلیمانی به دشمنان خود که در حال غرق شدن در باتلاق بودند، کمک کرد؛ تصاویر آن الان وجود دارد.

سرلشکر سلامی افزود: شهید سلیمانی یک سیمای قرآنی دارد و می‌توان با الهام از آیات قرآن تصویری دل انگیز از شخصیت حقیقی این انسان بزرگ را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ سال است که با او آشنایی داشتم و بخشی از زوایای پنهان این اسطوره ماندنی ایران عزیز و اسلام بزرگ را می دانم. او واقعاً یک شخصیت کاملاً تکثیر پذیر بود.

فرمانده کل سپاه افزود: بهترین آرامگاه او در میدان جنگ، خط مقدم نبرد بود یعنی درست هم تراز با رزمندگان تک تیراندازی که می‌خواستند خطوط را بشکنند.

سردار سلامی با بیان اینکه اگر سردار سلیمانی از عدالت سخن می‌گفت از قرآن آموخته بود، گفت: او با دشمن هم با عدالت رفتار می‌کرد. جهان بینی او از قدرت الهی بود و گمان نمی‌کنم هرگز قلب او در مقابل هیچ قدرتی به تپش افتاده باشد، یعنی در قلب حوادث او آرام ترین مرد بود.

وی با اشاره به ارتباط عملکرد شهید سلیمانی با وزارت خارجه، عنوان کرد: قدرت همزاد سیاست است و سیاست بدون قدرت بی اثر است. داشتن تدبیر سیاسی بدون قدرت کافی نیست. کار اصلی سردار سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید