سرلشکر موسوی: ساخت باور ۳۷۳ آغاز مسیر ارتقای قدرت پدافندی ایران بود

فرمانده کل ارتش با اشاره به ارتقای سامانه باور 373 گفت: این راه که با ساخت باور 373 و موشک‌های مربوط به آن آغاز شده تا جایی که ما اطمینان کامل داشته باشیم از این که می‌توانیم به طور صد در صدی از آسمان و امنیت کشورمان دفاع کنیم، ادامه خواهد داشت.


13971106000984_Test_PhotoNبه گزارش وصل نیوز ، فرمانده کل ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره ارتقای برد سامانه «باور ۳۷۳» به بیش از ۳۰۰ کیلومتر گفت: این اتفاق بسیار خوب در شرایطی رخ داده که کشور ما در شرایط تحریم و محدودیت کامل بوده و غیر از یک یا دو کشور چنین توانی را در اختیار ندارند.

وی افزود: این دستاورد متخصصان دفاعی کشورمان در حالی به‌دست آمده که سایر کشورها هر چه بخواهند را به دست می‌آورند و همه به آن‌ها کمک می‌کنند. اما، دانش و همت جوانان ما را به این دستاورد رساند که بتوانیم یک هدف را در فاصله بیش از ۳۰۰ کیلومتری و در ارتفاع ۴۳ هزار پا و سطح مقطع کم هدف قرار بدهیم.

سرلشکر موسوی گفت: این یک سلاح پدافندی است و این راه که با ساخت باور ۳۷۳ و موشک‌های مربوط به آن آغاز شده تا جایی که ما اطمینان کامل داشته باشیم از این که می‌توانیم به طور صد درصدی از آسمان و امنیت کشورمان دفاع کنیم، ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از برجستگی های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که شما امروز مشاهده کردید. جوانانی که خودشان با اتکاء به دانش، تجربه خود و همچنین توکل به خدا توانستند این کار بزرگ را ادامه بدهند. این جوانان بلندآوازه‌هایی هستند که تا ابد گمنام باقی می‌مانند. اما، شما امروز مشاهده کردید که این کار بزرگ را انجام دادند.

به گزارش فارس، متخصصان جوان کشورمان در روزهای اخیر توانستند با رونمایی از موشک صیاد ۴B و الحاق آن به سامانه باور ۳۷۳ برد آن را به بیش از ۳۰۰ کیلومتر ارتقاء دادند. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید