سردار فدوی:لحظه‌ای نباید از مسیر توسعه و تقویت کشور غافل شد

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه حتی نباید یک لحظه در راستای توسعه و تقویت کشور غافل شویم، گفت: اگر کم کاری صورت گیرد خداوند نگاه ویژه خود را بدرقه راه ما نخواهد کرد.


fadaviبه گزارش وصل نیوز ، سردار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، عصر امروز در آیین بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی، با اشاره به محبوبیت سردار سلیمانی و مردمی بودن این شهید والا مقام، گفت: این مهر و محبت سردار از سوی خداوند در قلب مردم جا شده است و علت آن شخصیت حاج قاسم است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سردار در مقابل افراد با نهایت خضوع و خشوع رفتار می‌کردند به ویژه در برخورد با خانواده شهدا، یادآور شد: یکی از دلایل محبت مردم به حاج قاسم و محبوبیت سردار دل‌ها همین ها بود.

فدوی با ییان اینکه سردار سلیمانی قهرمان بزرگ مقابله با شیطان بزرگ و استکبار است، اضافه کرد: جنگیدن با دشمنان خدا توسط بسیاری از رزمندگان و فرماندهان انجام شد، اما ویژگی خاص و بارز سردار سلیمانی در مقابله با خانواده شهدا بود. سرانجام شاهد بودیم که خداوند آنچنان عظمتی به حاج قاسم داد که میلیون‌ها نفر در داخل و خارج از کشور پس از شهادت وی به عزاداری پرداختند.

وی تصریح کرد: نوع شهادت حاج قاسم نیز این شهید والا مقام را از منظر مردم از دیگر شهدا متمایز کرده است، قطعه قطعه شدن پیکر شهید سلیمانی و دست بریده وی، سوختن پیکر شهید و… مشابه با شهادت اولیای خدا بود.

سردار فدوی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از شروع پیروزی زلزله ‌ای بر بدنه دشمن انداخت که تا به این لحظه دست از دشمنی و سنگ اندازی نداشته است، اضافه کرد: با گذشت زمان دشمن متوجه شد قدرت انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از این حرفا است و سرانجام با حمایت از صدام و جنگ هشت ساله سعی در تصرف خاک ایران داشتند اما سرانجام این مردم ایران بودند با دستان خالی از پس جنگ با ۸۷ کشور برآیند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: در آستانه جشن ۴۳ مین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و شاهدیم که دشمن نتوانست بر خلاف خیال پردازی‌هایی که دارد به این دست درازی کند و به ما حمله کند. تمام جبهه باطل با اتحاد سعی دارند به روند هدایت جمهوری اسلامی خدشه وارد کنند اما تا به این لحظه ناکام مانده است و موفق نشدند کاری از پیش ببرند.

فدوی با بیان اینکه همه ما تکالیفی در مقابل خدا داریم، ادامه داد: الگو و قاعده ای که در جمهوری اسلامی به آن عمل شده و در دستورکار افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی قرار گرفت باید الگو قرار داد، مکتب حاج قاسم نباید تنها در سالروز شهادت او یاد شود، بلکه باید با تمام کمال آن را بیاموزیم و‌ پای کار باشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه حتی نباید یک لحظه در راستای توسعه و تقویت کشور غافل شویم، یادآور شد: اگر کم کاری صورت گیرد خداوند نگاه ویژه خود را بدرقه راه ما نخواهد کرد.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه در موضوع سوریه دشمن تمام توان خود را به کار گرفت تا به نتیجه برسد، افزود: طبق اعلام و بیان سران کشوران مهاجم تمام تلاش خود را برای تصرف سوریه به کار گرفتند اما چون ایران نخواست نتوانستند در منطقه پیروز شوند. این درحالی است بودجه نظامی آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار اعلام شده اما نتوانستند از پس جبهه حق و مقاومت بر بیایند.

وی با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن خداوند زمانی که افراد تمام توان خود را به کار می‌گیرند حتی اگر ظرفیت کافی وجود نداشته باشد به کمک افراد می‌آید، ادامه داد: پیروزی‌های متعدد جبهه مقاومت در جنگ بیانگر حضور خداوند تست در حالیکه دشمن ظرفیت مادی بیشتری داشت، حالا از دانشجویان و قشر جوان سوال میپرسم آیا اگر تمام توان خود را به کار می‌گرفتیم وضعیت اقتصادی ما این چنین بود؟ با توجه به قدمت ما در بحث کشاورزی و قنات آب آیا باید در این حوزه مشکلات گسترده ای امروز وجود داشته باشد؟ این‌ها نشانه کمکاری و بی تدبیری در این حوزه‌ها است.

سردار فدوی با بیان اینکه ما در مجموعه سپاه نیاز داشتیم وارد مسائلی شویم که هیچ سابقه و زمینه ای در این حوزه نداشته ایم، ادامه داد: دانشجویان و اساتید به حدی در این موارد به تجربه و دانش می‌رسیدند که به سرعت به نتیجه می‌رسید و شاهد تولید آن بودیم، چراکه بر این باور بودیم نیروهای انسانی با بهره هوشی بالا ظرفیت این را دارد با تلاش به مطالبات و اهداف خود دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: در توان نظامی و مقابله با خبیث‌ترین‌های جهان موفق شده‌ایم پس در کارهای دیگر زودتر به نتیجه خواهیم رسید، تا مادامی که در مسیر هستیم دشمنی‌ها ادامه خواهد داشت اما زمانی که به قله دست پیدا کنیم دشمنی‌ها از بین خواهد رفت.

فدوی با بیان اینکه باید طبق روال الهی پیش برویم تا به پیروزی دست پیدا کنیم، ییان کرد: اوضاع فرهنگی در سطح شعور یک کشور مسلمان نیست چرا که به وظایفی که خداوند بر ما تکلیف کرده است عمل نکرده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: امروز شاهد این هستیم که دشمن دیگر اعلام نمی‌کند که به ایران حمله می‌کنیم بلکه ابراز نگرانی می‌کنند از اینکه ما به آن کشورها حمله خواهیم کرد، پس اگر از روی قاعده جلو برویم دور نیست روزی که آمریکا را تحریم خواهیم کرد. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید