مدیرعامل تاکید کرد؛

قدردانی از نقش بسیج در کمک به کنترل بحران کرونا

به گزارش روابط عمومی حوزه مقاومت بسیج شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، با توجه به همه‌گیری شیوع ویروس کرونا در کشور و در خصوص اقدامات حوزه مقاومت بسیج با مهندس قاسم عرب‌یارمحمدی، مدیرعامل شرکت به گفت و گو نشستیم.


a5d0ed5a-3a98-488b-8f26-a30ea72c8d9fبه گزارش روابط عمومی حوزه مقاومت بسیج شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، با توجه به همه‌گیری شیوع ویروس کرونا در کشور و در خصوص اقدامات حوزه مقاومت بسیج با مهندس قاسم عرب‌یارمحمدی، مدیرعامل شرکت به گفت و گو نشستیم. وی به خبرنگار خط مقاومت گفت: اقدامات این شرکت در مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا از منظر انجام مأموریت این شرکت در ایفای مسؤولیت اجتماعی تعریف می‌شود که در این خصوص شاهد فعالیت‌های جهادی حوزه مقاومت بسیج شرکت بودیم.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به فلسفه وجودی این شرکت که سوخت‌رسانی و تأمین خوراک پالایشگاه‌های کشور و انتقال فرآورده‌های نفتی به انبارهای پخش است، افزود: مأموریت تعریف شده ما ارائه خدمات است و با توجه به اینکه حدوداً ۷ هزار نیرو اعم از رسمی و پیمانکاری در این شرکت مشغول به کار هستند و از این بین بالغ بر ۳هزار و ۵۰۰ نفر نیروهای فنی و عملیاتی هستند، با مدیریتی که وجود داشت اجازه تأثیرگذاری شیوع این ویروس بر انجام وظایف محوله را ندادیم.

عرب‌یارمحمدی با اظهار اینکه با درایت، تدبیرو وظیفه‌شناسی نیروهای صنعت انتقال نفت، خللی در امر سوخت‌رسانی کشور ایجاد نشد، گفت: از طرف دیگر ایفای مسؤولیت اجتماعی برای شرکت از تازگی برخوردار نیست و از ابتدای تأسیس این شرکت از دهه ۳۰ یعنی حدود سال ۱۳۳۵ و با توجه به اینکه این خطوط در مجاورت شهرها، روستاها،ارگان‌های دولتی،مراکز نظامی،کارخانه‌ها و… قرار دارد، همواره خود را در قبال مجاوران مسیر خط مسؤول‌ دانسته و به همین دلیل اگر در منطقه‌ای دارای امکاناتی نظیر درمانگاه، مدرسه، نانوایی و… بوده، به روستاهای مجاور نیز حسب مورد ارائه خدمات داشته ایم. در واقع در شرکت تلقی ما این نیست که تافته‌ جدابافته هستیم و همیشه در کنار مردم بوده ایم.

وی با اشاره به عبور خطوط انتقال مواد نفتی از اراضی مختلف کشور، این موضوع را مستلزم تعامل نزدیک با همجواران و حفظ ارتباط حسنه با مردم دانست و خاطرنشان کرد: همیشه به نحو احسن این تعامل برقرار بوده و اگر به غیر از این باشد، حفاظت و صیانت از خطوط دچار خدشه‌ می‌شود، زیرا به تنهایی نمی‌توانیم عهده‌دار حفاظت ازخطوط باشیم و به همین دلیل نگاه جدی به موضوع مسؤولیت اجتماعی از ابتدا در شرکت خطوط لوله و مخابرات وجود داشته است که در این مدت در هر حوزه‌ای که از توان و امکاناتی برخوردار بودیم از هیچ کمکی دریغ نکرده ایم.

این مقام مسؤول اضافه کرد: از زمانی که حسب دستور مقام عالی وزارت نفت، مسؤولیت اجتماعی با محوریت روابط عمومی، در قالب دستورالعمل به شرکت‌های زیرمجموعه ابلاغ شد، در این حوزه فعالانه ایفای نقش‌می‌کنیم و از سوی دیگر با توجه به اینکه در تمامی مناطق ۱۲ گانه پایگاه‌ بسیج وجود دارد، این پایگاه‌ها همیشه در وقایع و حوادث غیر مترقبه در امر خدمت‌رسانی به مردم حاضر هستند.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تأکید کرد: علاوه بر اینکه پایگاه‌های بسیج مناطق در حفاظت و حراست از خطوط انتقال نفت نقش مهمی دارند، در موضوع پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هم می‌توانم با افتخار بگویم یکی از پایگاه‌های بسیج بسیار فعال در سطح وزارت نفت هستیم که با بکارگیری تمام ظرفیت و امکانات داخلی و با همکاری و همدلی همه کارکنان، در حد توان با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی، به هموطنانمان نیازمند یاری رسانده ایم.

عرب‌یارمحمدی با اشاره به مواردی از کمک‌رسانی حوزه مقاومت بسیج شرکت، تصریح کرد: تأمین ۵۰۰ کیسه سیمان برای مردم محروم سیستان جهت ساخت کپرهای روستایی در مناطق محروم، تأمین و ارسال ۳۰۰ بسته غذایی به شهرستان دره‌گز، تأمین و ارسال ۱۰۰ بسته غذایی به شهرستان‌های پاکدشت و ورامین، تأمین و ارسال ۲۰ بسته مواد غذایی برای روستای قلعه‌شیخ کهریزک، تأمین و توزیع ۹۰ بسته غذایی برای روستاهای بندر کُنارک استان سیستان و بلوچستان، تأمین ۲۰۰ کیسه آرد برای شهرستان بشاگرد و تأمین و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی برای مردم محروم همجوار مسیر خطوط انتقال نفت از جمله این خدمات بوده است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: موارد ذکرشده تنها بخش کوچکی از فعالیت حوزه مقاومت بسیج شرکت است که با همکاری همه کارکنان شرکت محقق شد و همانطور که در سیل سال گذشته در شهرستان‌های اندیمشک و پلدختر بسیجیان شرکت توانستند بسیار مؤثر واقع شوند، در حوادث غیرمترقبه دیگر مانند زلزله‌هایی که در کشور اتفاق ‌می‌افتد نیز همواره حضور مؤثر داشته و دارند.

مدیرعامل صنعت انتقال نفت ایران با تاکید بر اینکه کمک‌رسانی را وظیفه خود ‌می‌دانیم هر چند خارج از وظیفه سازمانی قرار دارد، ادامه داد: با وجود جناب آقای حیدری به عنوان فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت که انسانی بسیار پرکار، فعال و به معنای واقعی دارای روحیه بسیجی است، این کمک‌رسانی‌هاتوانست محقق شود.

عرب‌یارمحمدی با اظهار اطمینان از اینکه مردم ما در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در مقاطع گوناگون از جمله جنگ، تحریم و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و… نشان داده اند که ملتی قوی هستند و این موضوع را در کل دنیا اثبات کرده اند، عنوان کرد: مردم ما با وجود همه مشکلات اقتصادی و محدودیت ها همواره نشان داد ه اند، همبستگی زیادی دارند و دارای بنیه فرهنگی قوی ای هستند.

وی در پایان گفت: همانند دوران جنگ که اگر یک مرکز انتقال نفت ما آسیب ‌می‌دید همگی با ایثار و فداکاری و تا رفع مشکل آرام نمی گرفتند، الان هم اگر یک نقطه از مسیرخطوط ما دچار آسیب شود، به مصداق این شعر که بنی آدم اعضای یکدیگرند، این روحیه وجود دارد که تا رفع مشکل از پای نمی نشینیم و من اطمینان دارم با سربلندی این بحران کرونا را هم پشت سر‌ می‌گذاریم و از آن فارغ‌می‌شویم.

نظر خود را بیان کنید