پایش، نظارت و تولید اقلام بهداشتی ادامه دارد

مرکز بسیج وزارت نفت همچنان پایش و نظارت را در بحث مبارزه با ویروس کرونا و با تشکیلات قرارگاهی در دستور کار دارد.


WhatsApp Image 2020-07-31 at 16.42.08به گزارش روابط عمومی حوزه مقاومت بسیج شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، دکتر محمد علی فلاح مهرجردی فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت در رابطه با اقدامات این مرکز درخصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا، به خبرنگار خط مقاومت گفت: اوایل اسفندماه سال گذشته جلسه کمیته بهداشت برای مقابله با شیوع این ویروس در ستاد راهیان نور و با حضور نماینده وزارت بهداشت برگزار شد و نماینده این وزارتخانه در این جلسه بر جدی و وخیم بودن شیوع این ویروس در کشور تأکید داشتند.

فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت با اشاره به اقدامات این مرکز در زمان شیوع ویروس کرونا افزود: با توجه به شرایط پیچیده کشور در زمان شیوع کرونا، قرارگاهی در بسیج وزارت نفت تشکیل دادیم و فرماندهان حوزه مقاومت بسیج وزارتخانه نیز عضو قرارگاه شدند که ۷ کارگروه  اعم از پشتیبانی، کالا مواد، رسانه، پایش و نظارت و… در این قرارگاه تشکیل شد و نیروها در حوزه‌های کاری خود شروع به فعالیت کردند.

دکتر فلاح اضافه کرد: وقتی دیدیم کشور به مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی از قبیل ماسک و دستکش بهداشتی نیاز دارد، شرکت ملی صنایع پتروشیمی نسبت به تولید مواد ضدعفونی کننده اقدام کرد و همچنین دیگر شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت با توجه به ظرفیت خود برای تهیه این اقلام کمک کردند، مثلا شرکت ملی مهندسی توسعه نفت، تعداد ۱۰۰ هزار ماسک رایگان وارد کشور کرد که در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم که از این تعداد ۸۰ هزار ماسک در اختیار بهداشت و درمان صنعت نفت قرار گرفت. همچنین دو کارگاه تولید ماسک در سطح وزارتخانه راه اندازی کردیم، یکی در شرکت ملی پخش و دیگری در بیمارستان نفت که منجر به تولید روزانه سه هزار ماسک شده است.

وی تصریح کرد: طی مکاتبه با آقای فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، توانستیم نیمی از تعداد ۲۰ هزار ماده ضدعفونی کننده نیم لیتری که درخواست داده بودیم را دریافت کنیم و البته همچنان تولید مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح در پژوهشگاه نفت ادامه دارد.

این مقام مسئول عنوان داشت:  در حال انجام این اقدامات بودیم که مقام معظم رهبری طی ابلاغی در ۲۴ اسفند به سردار باقری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح دستور دادند موضوع کرونا به شکل قرارگاهی اداره شود.

فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت با اشاره به اینکه ساختار تشکیلات مقابله با این ویروس در وزارتخانه قرارگاهی اداره‌می‌شود، تأکید کرد: مرتب پایش و نظارت را لحاظ می‌کنیم و طبق چک لیست‌ها ‌می‌دانیم چه کارهایی باید انجام شود و یا نشود.

نظر خود را بیان کنید