سردار حاجی‌زاده در لنگرود:

«شایسته‌سالاری» از اولویت‌های اصلی هوافضاست

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه کلیدی‌ترین رمز موفقیت حوزه نظامی و موشکی در پیشرفت، انتخاب فرد اصلح است گفت: شایسته‌سالاری یکی از اولویت‌های اصلی در هوافضاست که افراد بر اساس تخصص و الگوی درست و در سر جای خود بکارگیری می‌شوند.


hajizadeبه گزارش وصل نیوز ، سردار امیرعلی حاجی‌زاده عصر امروز در مراسم گرامیداشت سی و یکمین سالروز شهادت سردار شهید حسین املاکی در مسجد جامع لنگرود با بیان اینکه سردار شهید حسین املاکی از فرماندهان شجاع و موفق دوران دفاع مقدس بود اظهار کرد: این شهید بزرگوار که موردعنایت رهبر معظم انقلاب است نقش بسیار تأثیرگذاری در دوران دفاع مقدس داشت.

وی با بیان اینکه به مردم استان گیلان به خاطر داشتن چنین قهرمانان تبریک می‌گویم گفت: مردم‌ گیلان در فتنه ۸۸ یک روز قبل از ۹ دی وارد خیابان‌ها شدند و علیه فتنه اقدام و چشم آنان را کور کردند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه منشور گام دوم و سخنان نوروزی رهبری باید تبیین و کارشناسی شود افزود: بخشی از مشکلات کشور به خاطر بی‌توجهی به مسائل بوده و اگر به منشور گام دوم توجه و رهنمودهای آن کارشناسی و برنامه‌ریزی شود مشکلات قابل‌حل است.

حاجی‌زاده با بیان اینکه رهبری به تولید علم و امنیت و ثبات کشور نمره ممتازی دادند افزود: رهبری شعار سال یک دهه اخیر مربوط به مسئله اقتصاد است و همواره به این موضوع و حل مشکلات اقتصادی تأکید دارند و از وضعیت اقتصادی کشور راضی نیستند.

وی با بیان اینکه ازلحاظ نعمات خدادادی ثروتمند هستیم ولی هنوز هم در مسائل اقتصادی با مشکلاتی مواجهیم افزود: ظرفیت‌های زیادی در کشور و حاشیه ایران قرار دارد که با توسعه و همکاری و تلاش بیشتر می‌توان از مشکلات عبور کرد و ظرفیت اشتغال و تولید و صادرات را افزایش داد.

فرمانده هوایی سپاه با اشاره به سیل چند روز گذشته در کشور بیان کرد: اگر سدهای چند سال اخیر بعدازانقلابساخته نمی‌شد امروز استان‌ها و شهرهای زیادی با سیل اخیر به زیر آب می‌رفتند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه رهبری عقیده دارند کلید حل همه مشکلات در دست خود ملت است گفت: کلیدی‌ترینمسؤولیت مردم در انتخابات است که افراد را بر اساس تخصص و شایسته‌سالاری انتخاب کنند چون آن فرد منتخب در سیاست‌های کشور اثرگذار است.

وی با بیان اینکه رهبری از رشد و پیشرفت حوزه نظامی و موشکی راضی هستند افزود: برای مردم همواره سؤال است که چرا در حوزه موشکی این‌قدر پیشرفت وجود داشته ولی در عرصه‌های دیگر چنین چیزی حس نمی‌شود ولی درعین‌حال هنوز برخی همه‌چیز را با عینک سیاسی و فرافکنی می‌بینند.

فرمانده هوایی سپاه با بیان اینکه کلیدی‌ترین رمز موفقیت حوزه نظامی و موشکی در پیشرفت انتخاب فرد اصلح است گفت: شایسته‌سالاری یکی از اولویت‌های اصلی در هوافضا است که افراد بر اساس تخصص و الگوی درست و در سر جای خود به‌کارگیری می‌شوند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه مردم باید در انتخاب‌های خود بیشتر دقت کنند گفت: امروز احزاب در انتخابات افرادی را معرفی و مردم به آنان اعتماد می‌کنند و رأی می‌دهند ولی بعدازآن مسؤولیت هیچ‌کدام از کارهای خود را بر عهده نمی‌گیرند.

وی با اذعان به اینکه همه پیش‌نیازها و سرمایه‌ها در کشور وجود دارد بیان کرد: یکی دلایل عدم استفاده از ظرفیت کشور مسؤولان هستند که شناخت درستی از منابع کشور نداشته و برخی تمایلی به دانستن در این موضوع ندارند.

فرمانده هوایی سپاه با بیان اینکه رهبری جوانان را برای ورود به میادین بزرگ دعوت کرده است افزود: شناسنامه مردم گیلان هشت هزار شهید هستند و باید امروز مردم استان گیلان تلاش کنند تا رونق تولیدشان در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته بیشتر باشد و ان‌شاءالله اثر آن را خواهیم دید.

وی با بیان اینکه در طول سال یادواره‌های زیادی برای شهدا برگزار می‌شود گفت: شهدا نیازی به مراسم‌ها ندارند ولی ما با حضور در این مراسم‌ها به دنبال آرامش و تزکیه نفس هستیم.

گفتنی است در این مراسم ترجمه فارسی و عربی کتاب السید البطل (اقای قهرمان) درباره زندگینامه سردار شهید حسین املاکی رونمایی شد.

به گزارش فارس، سردار شهید حسین املاکی در روستای کولاک محله لنگرود متولد شد. وی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که در عملیات متعددی همچون والفجر ۱، والفجر ۴، والفجر ۶، والفجر ۸ و والفجر ۹ حضور داشت که آن موفقیت‌ها مرهون شجاعت، خلاقیت، توانمندی و خدمات ایشان است.

وی در دوران دفاع مقدس دو بار مجروح شد که پس از بهبود نسبی دوباره به سمت جبهه‌های جنگ شتافت و به رزم ادامه داد تا اینکه در عملیات والفجر ۱۰ در حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی (بمباران شیمیایی) باوجوداینکهمی‌دانست اگر ماسک صورت خود را دربیاورد دوام نخواهد آورد ماسکش را درآورد و به‌صورت بسیجی دیگری از نیروها و هم‌رزمانش بست و به‌این‌ترتیب به درجه رفیع شهادت نائل شد. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید