روحانی در شاهرود:

آمریکا قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه آمریکا بداند ما نفت‌مان را می‌فروشیم و قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، گفت: دریافتی بازنشستگان و کارمندان 20 درصد افزایش می یابد.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی دقایقی قبل در جمع مردم شاهرود در ورزشگاه تختی این شهرستان اظهار کرد: شاهرود مرکز علم، فقه و عرفان است.

وی شرایط استان سمنان را از گرمسار تا میامی بسیار مهم و استراتژیک عنوان کرد و گفت: شاهرود زیبایی‌های طبیعت و مردمی دلاور را توأمان با هم دارد.

رئیس‌جمهوری افزود: امروز روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ملت ایران است؛ چراکه بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگری به نام آمریکا به پیروزی‌های کم‌نظیری دست یافته‌ایم و ملت بزرگ ایران هرگز نخواهد گذاشت تا دشمن لبخند بر لبانش نقش ببندد.

روحانی تصریح کرد: آمریکا همواره از ابتدای انقلاب اسلامی به دنبال کودتا و تجزیه ایران و جدا کردن خوزستان و حملات ناموفق بوده است؛ اما ملت ایران همواره او را با شکست مواجه کرد.

وی گفت: تحریم سرزمین ما و شکستن قدرت ایران همواره از سوی آمریکایی‌ها پیگیری شده؛ اما نتیجه‌ای نداشته است.

رئیس‌جمهوری بیان کرد: امروز باید دانست چرا آمریکایی‌ها تا این حد از ملت ایران عصبانی هستند و ملت بزرگ و غیور ایران هرگز مقابل آنها سر فرود نیاورده‌اند و نخواهند آورد.

روحانی اضافه کرد: آمریکا همواره خواسته است اعلام کند تا ایران را از صادرات نفت محروم می‌کند و بارها نیز این کار را انجام داد و اعلام کرده است که ایران را در منطقه و جهان منزوی می‌کند؛ اما به هیچ یک از این اهداف دست نیافت.

رئیس‌جمهوری گفت: آمریکا همواره تلاش کرده است تا در منطقه به اهداف خود دست یابد، اما مردم ایران ثابت خواهند کرد که پیروزی نهایی در این نبرد تاریخی از آن آنها خواهد بود.

اگر آمریکا جلوی نفت ایران را بگیرد، هیچ نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد

روحانی با بیان اینکه ما نفتمان را می‌فروشیم و به بعد از این هم خواهیم فروخت، گفت: آمریکا قادر نخواهد بود تا جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و باید بداند اگر روزی بخواهد جلوی نفت ایران را بگیرد، هیچ نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران رابطه خود را با جهان همواره تقویت خواهد کرد؛ گرچه آمریکایی‌ها به دنبال تضعیف این روابط هستند.

رئیس‌جمهوری گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری با ترکیه و عراق در غرب با روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان در شمال با افغانستان و پاکستان در شرق و با عمان قطر و کویت در جنوب ایران ارتباطات صمیمانه داریم و آمریکا قادر نخواهد بود ما را از ارتباط با ملت‌های منطقه که در طول ترم‌ها به‌عنوان همسایه‌ای مهربان و عزیز ایران را می‌شناخته‌اند، بی‌نصیب کند.

روحانی گفت: آمریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند و باید بداند در سراسر سرزمین ایران مردم با کشورهای منطقه و جهان روابط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خود را به بهترین شکل ممکن حفظ خواهند کرد؛ ارتباط تجاری بالایی بین ایران و کشورهای اسلامی و جهان خواهیم داشت و این روابط را نیز توسعه خواهیم داد.

وی ادامه داد: آمریکا تلاش می‌کند تا اروپا، چین، هندوستان و همسایگان ما را از ایران جدا کند و ایران‌هراسی را در منطقه ترویج می‌کند؛ ما با هیچ کشور و ملتی از همسایگانمان دشمن نیستیم و نخواهیم بود.

آمریکایی‌ها نمی‌توانند بین ما و همسایگانمان تفرقه ایجاد کنند

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند بین ما و همسایگانمان و کشورهای اسلامی تفرقه، نزاع و دشمنی ایجاد کنند و روز به روز روابط خود را با این کشورها گسترش خواهیم داد.

روحانی بیان کرد: آمریکایی‌ها در دو سه ماه اخیر در چندین مرحله از ایران شکست خورده‌اند و در تبیین و تدوین سیاست‌های خود ناموفق بودند.

وی گفت: آمریکایی‌ها در راه مبارزه با ملت و قدرت ایران، کشورهای جهان و سیاستمداران آنها را می‌خواستند با خود همراه سازند که از آنها حمایت نکردند و جز یکی دو کشور کوچک و رژیم منحوس صهیونیستی هیچ کشور و سیاستمداری از سیاست‌های آمریکایی‌ها حمایت نکرد.

رئیس‌جمهوری افزود: هر تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ایران اعمال کردند از سوی کشورهای مختلف دنیا محکوم شد و سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل نیز تأمین شکست دیگری را برای آمریکایی‌ها رقم زد و ایران در دادگاه بین‌المللی لاهه نیز در چند ماه اخیر آمریکایی‌ها را با شکست مواجه کرده است.

وی گفت: این پیروزی‌ها بر اساس تلاش دیپلمات‌ها و حقوق‌دانان ایرانی، ملت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دست آمده است.

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: نیروهای مسلح امروز در سراسر منطقه با تلاش، ایثار و حمایت‌های خود امنیت را برقرار ساخته‌اند و نظام اسلامی و نیروهای مسلح فقط برای ایران و ملت ما امنیت به ارمغان نیاورده‌اند.

مردم یمن پیروز می‌شوند

روحانی افزود: امروز مردم مظلوم یمن در برابر متجاوزان سعودی و آمریکایی‌ها ایستاده‌اند و درنهایت نیز درصحنه نبرد سیاسی و نظامی پیروزی نهایی از آن آنها خواهد بود و آل سعود و آمریکایی‌ها در این عرصه نیز شکست می‌خورند و مردم یمن پیروز می‌شوند.

13970617000219_Test_PhotoAبه گزارش وصل نیوز ، وی تصریح کرد: امروز برای رشد و توسعه ایران اسلامی و عظمت مردم با هرچه داریم از سوی مجلس، دستگاه قضایی، نیروهای مسلح و ملت ایران و در صدر همه این‌ها رهبر معظم انقلاب اسلامی به میدان آمده‌ایم و قدرتمندتر از گذشته کشور را خواهیم ساخت.

روحانی اضافه کرد: هرگز نمی‌گذاریم دشمنان، ما و سرزمین مقدس ایران را که سرزمین ائمه اطهار (ع) است، با شکست مواجه کنند.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: ارتباطات خود را با کشورهای مختلف جهان علی‌رغم میل آمریکایی‌ها روز به روز قوی‌تر خواهیم ساخت و تجارت با دنیا و صادرات ایران نیز توسعه می‌یابد.

۲۵ آذرماه دولت بودجه سال آینده را به مجلس تقدیم می‌کند

روحانی اضافه کرد: مردم در هفته‌های آتی شاهد خواهند بود در شرایطی که آمریکا می‌خواست بودجه متعادل و سالم به مجلس تقدیم نشود، دولت در ۲۵ آذرماه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در این بودجه ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی سال آینده پیش‌بینی شده است.

رئیس‌جمهوری عنوان کرد: بودجه سال آینده کل کشور با تلاش نمایندگان مجلس مصوب خواهد شد و آن را اجرا خواهیم کرد؛ علی‌رغم اینکه آمریکایی‌ها نمی‌خواهند چنین بودجه‌ای برای کشور تصویب شود.

تأمین کالاهای اساسی مردم با قیمت مناسب/ شاهد تحول خوبی در بخش مسکن خواهیم بود

وی بیان کرد: تأمین کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسبی در بودجه سال ۹۸ تضمین خواهیم کرد و حقوق‌بگیران ثابت که در فشار زیادی هستند در حد توان به آنها کمک خواهد شد.

روحانی تصریح کرد: حقوق همه بازنشستگان و حقوق‌بگیران سال آینده ۲۰ درصد افزایش می‌یابد و در بودجه سال آینده کل کشور برای اشتغال مردم حرکت پولی در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات انجام می‌شود.

وی گفت: سال آیندهشاهد تحول خوبی در زمینه مسکن خواهیم بود تا نگرانی‌های مردم برای مسکن‌دار شدن خانه‌اولی‌ها و بافت‌های فرسوده را رفع کنیم و مردم شاهد این تحول خواهند بود.

از وعده‌های خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه با فقر مطلق مبارزه و به تمام وعده‌های انتخاباتی دولت در سال ۹۶ عمل خواهیم کرد، اضافه کرد: از وعده‌های خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد و به قول‌ها عمل می‌شود؛ گرچه نیازمند هماهنگی، وحدت، همکاری و انسجام بیش از گذشته است.

وی تصریح کرد: امروز باید از معضلات تاریخی با اتحاد و همدلی عبور کنیم و اینکه برخی می‌گویند کشور در بحران قرار دارد و ابرتورم ما را تهدید می‌کند، این‌چنین نیست.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: امروز باید با همکاری عمومی از مشکلات موجود در کشور عبور کنیم و با حضور مردم در ماه‌های اخیر فشارها کمتر شده است؛ ولی هنوز باید کارهای بسیاری انجام گیرد تا فشارها از زندگی و دوش مردم برداشته شود.

روند صعودی تورم تا حدودی کاهش یافت

روحانی عنوان کرد: روند صعودی تورم که در ماه‌های گذشته آزاردهنده شده بود تا حدودی کاهش یافته است و مردم امروز باید در آرامش باشند.

وی همچنین با اشاره به مهم‌ترین مسائل استان سمنان آب را به خواست مردم و مسؤولان این استان یکی از دغدغه‌های اصلی عنوان کرد و در این ارتباط گفت: مشکل کم‌آبی یکی از معضلات اساسی در کل کشور است و مشکل آب تقریباً در تمام استان‌ها به نحوی وجود دارد.

رئیس‌جمهوری افزود: سمنان استانی کویری است که به طریق اولی با مشکل کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند و آب مهم‌ترین مسأله این استان محسوب می‌شود؛ البته این یک مسأله ملی بزرگ و عمومی است و تنها مختص به استانی خاص نیست.

وی گفت: باران رحمت الهی در ماه‌های گذشته بیش از قبل بر ما نازل شده است و امیدواریم در بقیه ماه‌های سال آبی نیز شاهد پربارشی باشیم.

روحانی تصریح کرد: امروز نیاز است تا آب را از حاشیه‌ها به مرکز کشور بیاوریم و به همین خاطر برنامه‌هایی برای انتقال آب از جنوب و خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر در شمال در دستور کار داریم و این مسأله ملی است که همه باید به آن توجه کنند.

وی تأکید کرد: برای انتقال آب به همه مسائل توجه خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت تا مردم استان سمنان دیگر برای این انتقال به زحمت بیفتند و محیط زیست با خطر مواجه شود.

مشکلات انتقال آب از شمال ایران به مرکز کشور رفع شده است

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: در جلسات متعددی در این باره بحث شده و مشکلات انتقال آب از شمال ایران به سمنان و مرکز کشور از نظر دولت رفع شده است.

وی تصریح کرد: مشکلات و بحث‌هایی در ابتدا وجود داشت؛ اما پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است تا آب شرب، صنعت و کشاورزی به مرکز ایران نیز منتقل شود.

روحانی بیان کرد: امروز باید به‌گونه‌ای برخورد کرد تا مرز استان‌های مرکزی کشور از آب برخوردار شوند و هم از نظر محیط زیست ضربه‌ای به استان‌های دیگر وارد نشود.

وی اضافه کرد: از فردا اگر سرمایه‌گذاری بخواهد از شمال به مرکز ایران اقدام به انتقال آب کند، دولت آمادگی دارد تا در مدت کوتاهی تمام مجوزهای لازم را در اختیار او قرار دهد و کارهای مطالعاتی این امر به‌خوبی انجام گرفته است.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اهمیت فرودگاه شاهرود به‌عنوان شهرستانی که قابلیت‌های متعددی در عرصه صادرات دارد، گفت: فرودگاه شاهرود بسیار مهم است و در کنار دامغان در مسیر دو شهرستان قرار دارد که می‌توانند محصولات مختلف کشاورزی و … را صادر کنند.

روحانی با بیان اینکه استان سمنان مستعد به صادرات است، گفت: گرمسار هم آمادگی لازم برای صادرات مواد غذایی و سایر محصولات را دارد.

وی اظهار کرد: در پنج سال گذشته صادرات محصولات تولیدی از شاهرود به چهار برابر افزایش پیدا کرده و از هفت به ۳۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه استان سمنان آمادگی لازم را برای صادرات محصولات، مواد معدنی و سایر تولیدات  دارد، گفت: محصولات شهرستان شاهرود و سایر تولیدات استان سمنان می‌تواند به سایر کشورها صادر شود.

بین‌المللی شدن فرودگاه شاهرود به تصویب رسید

روحانی ادامه داد: فرودگاه شاهرود که تا امروز محلی شهرستانی یا استانی بود، از فردا فرودگاه بین‌المللی خواهد بود و تمام مقدمات مربوط به این کار نیز در کمیسیون‌های مختلف به انجام رسیده است.

وی گفت: بین‌المللی شدن فرودگاه شاهرود به تصویب هیأت وزیران رسیده است و وزارت راه و شهرسازی باید به سرعت این مصوبه را اجرایی و عملیاتی کند.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: حق مردم شاهرود است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصولات تولیدی خود را به کشورهای هدف صادر کنند و البته گام‌های دیگری نیز برای توسعه همه استان سمنان برداشته خواهد شد.

روحانی با اشاره به گازرسانی به روستاهای باقی‌مانده در استان سمنان گفت: ۹۷ درصد جمعیت این استان دارای نعمت گاز طبیعی هستند و گازرسانی به ۱۸ روستا نیز همچنان در دست انجام است.

وی بیان کرد: ۶۹ درصد روستاهای استان سمنان در آغاز دولت تدبیر و امید دارای گاز طبیعی شده بودند که امید می‌رود این تعداد در کار این پایان دولت به بیش از ۹۰ درصد برسد.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه روستاها دارای استعدادهای کشاورزی خوبی هستند و دولت باید به مردم کمک کند تا بتوانند با آبیاری نوین و کشت‌های گلخانه‌ای محصولات بهتر و بیشتری برداشت کند.

بهره‌برداری ۴۳۴ طرح عمرانی، تولیدی و کشاورزی در سفر دولت به سمنان

روحانی با بیان اینکه صدها پروژه و طرح کوچک و بزرگ در سفر استانی دولت به سمنان افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: ۴۳۴ طرح عمرانی و تولیدی کشاورزی در سفر دولت به استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد که برای آن ۳۱۹ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: دولت باید به فکر مردم و کشاورزان باشد و از این رو تلاش می‌کند تا همه بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.

روحانی تصریح کرد: قیمت گندم که در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ در هر کیلوگرم ۴۰۰ تومان بود، امسال به یک‌هزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلوگرم رسیده است و از این رو دولت می‌کوشد تا کشاورزان حاصل زحمات خود را ببینند و از طرفی کشور برای چهارمین سال به خودکفایی در تولید گندم برسد.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: در حوزه تأمین آب کشاورزی و مدرن‌سازی کشاورزی و همچنین توجه به آبیاری تحت‌فشار از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال ۹۲، ۱۶ هزار و ۲۰۰ هکتار در استان سمنان به سامانه‌های آبیاری نوین مجهز شده بود که از سال ۹۲ تا امروز نیز ۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار دیگر به این بخش اضافه شده است.

وی با اشاره به حرکت استان سمنان در مسیر توسعه افزود: هیچ روستای بالای ۲۰ خانواری نیست که آب آشامیدنی و برق نداشته باشد و گازرسانی در اکثر مناطق انجام شده است و امروز ارتباطات، اتصالات و اینترنت در بیشتر روستاها در دسترس مردم قرار دارد. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید