نقش بارز روحانیت در انقلاب‌های ۳۰۰ سال گذشته جهان اسلام

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نقش روحانیت در انقلاب و جنبش‌های کشورهای اسلامی 300 سال گذشته قابل کتمان نیست.


13951020001101_PhotoAبه گزارش وصل نیوز , سردار غلامحسین غیب‌پرور پیش از ظهر امروز در اجلاسیه روحانیت از سری کنگره‌های ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی که در ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: نقش روحانیت در انقلاب و جنبش‌های کشورهای اسلامی ۳۰۰ سال گذشته قابل کتمان نیست.

وی بیان کرد: کسی نمی‌تواند جایگاه شهدا را نادیده بگیرد، یک‌سوم شهدای آذربایجان غربی از اهل تسنن هستند که نشان‌دهنده اتحاد و همبستگی مردم در این استان است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در دوران غیبت امام زمان (عج) وظیفه رهبری نباید روی زمین بماند، چراکه هم در دوران غیبت کبری و هم در زمان غیبت صغری پیشرفت اسلام پرچم‌دار می‌خواست، بنابراین وظیفه روحانیون در این زمینه ادعا نیست و این امر برعهده این قشر است.

وی با بیان اینکه حیات اسلام نیاز به حرکت دارد، خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب آیت‌الله فضل‌الله نوری و پس از انقلاب شهیدان صدوقی‌، اشرفی‌اصفهانی، مدنی و دستغیب نمونه بارز این شهدای روحانیت بودند.

سردار غیب‌پرور گفت: امام خمینی (ره) شهیدانی مانند بهشتی و مطهری را تربیت کردند که هر کدام امروزه یک الگو برای جامعه به شمار می‌روند.

وی اظهار کرد: روحانیون انقلابی که همیشه در صحنه مجاهدت هستند همواره مورد اتهام دشمنان قرار می‌گیرند، چراکه دشمنان، این بزرگان را بهتر از ما می‌شناسند و به نقش آنها بیش از همه واقف است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به پیشتازی روحانیون در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: روحانیت در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشید و راه دفاع از اسلام ۴ هزار شهید تقدیم کرد که نشان‌دهنده نقش ارزشمند این قشر است. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید