لاریجانی در دیدار با «المار بروک»:

تأکید بر مبارزه مشترک با قاچاق مواد مخدر

رئیس مجلس در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا با بیان اینکه همکاری اقتصادی ایران و اروپا تأمین‌کننده منافع طرفین است، بر مبارزه مشترک با قاچاق مواد مخدر تأکید کرد.


13940306000697_PhotoAبه گزارش وصل نیوز ،  «المار بروک»رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا که در رأی هیأتی از اعضای این پارلمان به ایران سفر کرده است، عصر امروز (شنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه خوب همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان کشورهای اروپایی و ایران اظهار داشت: همکاری اقتصادی میان ایران و اروپا تأمین‌کننده منافع مشترک طرفین بوده و در این راستا رایزنی و گفت‌وگوی میان نمایندگان مجالس تسهیل‌کننده مبادلات تجاری و اقتصادی فیمابین باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترانزیت مواد مخدر از افغانستان به اروپا تصریح کرد: مبارزه مشترک ایران و اروپا با پدیده قاچاق مواد مخدر از افغانستان و ترانزیت آن به اروپا از موضوعات مهم در همکاری‌های فیمابین است.

لاریجانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مبارزه گسترده‌ای را برای جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به اروپا انجام داده و کشورهای اروپایی نیز باید نقش جدی‌تری در این امر ایفاء کنند.

وی در پایان این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان بر حمایت مجلس از مذاکرات تأکید کرد و گفت: با نگاه منطقی، پرهیز از زیاده‌خواهی در مرحله نگارش متن و عدم طرح مسائل جدید می‌توان به توافق نهایی دست یافت.

«المار بروک» رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا نیز در این دیدار بر علاقه تجار و کشورهای اروپایی به تقویت همکاری‌هایشان با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: با توجه به قدرت و ظرفیت‌های اقتصادی وسیع جمهوری اسلامی ایران زمینه‌های بسیار مناسبی برای تقویت همکاری‌های تجاری فیمابین وجود دارد و کشورهای اروپایی جهت متنوع کردن کانال‌های تجاری خود به تجارت با ایران نیاز دارند.

«المار بروک» در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ یادآور شد: امیدواریم تا پایان مهلت تعیین‌شده طرفین به توافق نهایی دست یابند تا با حصول نتیجه و رفع تحریم شاهد جهش رو به جلوی سطح روابط و مراودات دوستانه فیمابین باشیم.

وی در پایان با اشاره به گسترش گروه‌های تروریستی و خطر آنها برای صلح و امنیت منطقه خاطرنشان کرد: گروه‌های تروریستی دشمن مشترکی برای بشریت و صلح و امنیت منطقه هستند، لذا باید همه کشورها اختلافات را کنار گذاشته و با همکاری یکدیگر به راه‌حل‌های اساسی در مبارزه با داعش برسند. / خبرگزاری فارس

نظر خود را بیان کنید